Voll elektroakupunkturás vizsgálat
Egészségesnek érzi magát de szüksége lenne általános
szűrővizsgálatra ?
Panaszai vannak , de nem tudja mit kezdjen a helyzettel?
Ilyen helyzetekben alkalmazzuk a VOLL féle
elektroakupunkturás vizsgálatot.
Hogyan történik a vizsgálat ?
A Voll teszt folyamán a kéz és a láb akupunkturás pontjaihoz
egy speciális elektróda segítségével ingeráramot
juttatunk és mérjük a szövetek vezetőképességét.
Melynek során mérhető a különböző szervek, szövetek
funkcionális állapota, szabályozó képessége, felfedezhetők
regulációs gócok, zavarómezők.
Miről ad tájékoztatást egy ilyen vizsgálat?
Milyen vizsgálatot végezhetünk még a Voll diagnosztikával?
és allopátiás szerek tesztelésére, igy megállapítható
az adott szer az Ön szervezetére gyakorolt
hatását.
lehet alkalmazni.
paraziták
baktériumok
vírusok
allergének
gócok blokádok feloldása
A módszer semmilyen más diagnosztikai eszközt, laboratóriumi
mérést nem helyettesít,
Kiegészíti, segíti azokat és együttesen igen sikeresen
alkalmazható.
A módszer alapjai
A Voll féle elektroakupunktúra alapgondolatát az indította el, hogy megfelelő műszerek segítségével a klasszikus kínai meridiánpontokon észlelhetővé és mérhetővé vált a potenciálkülönbség.
A Voll rendszer alapja tehát a klasszikus kínai akupunktúrás pontrendszer. A pontos méréseket lehetővé tevő műszerek segítségével logikai következtetésként adódott az akupunktúrás pontok és a velük kapcsolatban lévő szervek állapotának a "feltérképezése". A rendszer csúcsát jelenti az allopathiás és az izopathiás, valamint a homeopatiás gyógyszerek tesztelése.
A Voll féle elektroakupunktúra módszere igényli a klinikai gyakorlatban az alapos anatómiai, pathophysiológiai, bacteriologiai tudást, valamint a klasszikus kínai akupunktúra rendszerének, a meridiánoknak az ismeretét, de ezeken túl a másodlagos meridiánokon belüli keringés ismeretét is.
A Dr. Voll szerinti elektroakupunktúra (EAV) gyakorlói részére alaptény, hogy egyes specifikus pontok olyan szerveknek illetve azok részeinek felelnek meg, amelyek az adott meridiánban, mint annak funkciós körében a keleti orvoslás alapján is megtalálhatóak ez mégsem nyert befogadást a tudományos gondolkodásban a statisztikai bizonyítás ellenére sem.
A pontok mérése
8-10 mikroamper erősségű, 1 Volt feszültségű áram segítségével történik speciális technikával, amely a reprodukálható mérési eredménynek feltétele. Tulajdonképpen nem a bőr ellenállását, hanem a testnek a mérőáram hatására adott válaszreakcióját mérjük. A pontos és a reprodukálható mérési eredményekhez nem elegendő a bőrellenállás mérése, mert azt számos tényező befolyásolja. Ezt a gondot küszöböli ki a mérőműszer a reakciófeszültség mérésével, amit egy meghatározott nyomóerejű pontdetektor használatával valósítunk meg a pontos mérési helyen.
Az akupunktúrás pont a bőrhöz viszonyítva negatív töltésű, ezért csatlakozik a mérőfej a műszer pozitív pólusához, a mérés során alkalmazott polaritás így ellenkező előjelű lesz, mint a bőr felszínén lévő akupunktúrás ponté. A Dr. Voll elmélete alapján kifejlesztett mérőműszer kialakítása olyan, hogy a mérés során a mutató - egészséges szervezet esetén - az akupunktúrás ponton 50%-os mutatókitérést jelez. Az ennél magasabb, illetve alacsonyabb értékek kóros folyamatok jelzői.
Az akupunktúrás pontok mérésekor a következő tényezőket kell figyelembe venni:
TÁBLÁZAT
mutatóérték- indikátoresés | a mutatóesés kórtani kiértékelése |
100-90 | teljes gyulladás, teljes -itis |
88-82 | részleges gyullatás, részleges -itis |
65-52 | jelentős irritáció fennállása, premorbid állapot |
50 | ideális normál energetikai állapot |
48-40 | kezdődő degeneratív folyamat, kezdődő -osis |
38-30 | előrehaladott degeneratív folyamat, progrediáló -osis |
28-20 | kifejezett progresszív degeneráció, előrehaladott -osis |
20 alatti értékek | végstádiumban lévő degeneráció |
10 alatti értékek | ante finem, az élettel összeegyezhetetlen állapot |
Diagnosztikai következtetések
A mérési eredményekből (táblázat) következik, hogy a patológiai folyamatok feloszthatók gyulladásos fázisra, degeneratív fázisra, valamint az előző két fázis kombinációjára.
AZ EAV PONT- ATLASZA ÉS A PONTOK LEÍRÁSA
A VOLL szerinti elektroakupunktúra rendszerének alapfontosságú eleme a pontok precíz meghatározása. A kutatások szerint a pontok átlagos átmérője kb. 3mm, ezért kellő anatómiai ismeret mellett kicsi a tévedés esélye. A pontok lokalizációja pontosan megvalósítható.
Miután a komplex diagnózis felállításához számos akupunktúrás pont helyének a pontos ismerete szükséges, nem várható el, hogy a vizsgálatot végző ezeket minden esetben fejben tartsa. Ezért fontos a praktizáló orvos számára a megfelelő atlasz használata.
Az EAV szempontjából legfontosabb pontok a kéz és a láb ujjain vannak. Csaknem mindegyik pont az ujjpercek csontjainak fejecse és nyaka közötti hajlatban, illetve a kézközép és a lábközép vonalakon van (az ujjak interphalangealis izületeihez közel, azok oldalain)
A PONTOK OSZTÁLYOZÁSA
1. A KONTROLL MÉRŐPONTOK
A kontroll mérőpontok összegzik a vizsgálat meridián állapotát és közvetve azon szervek állapotát amelyet az adott meridiánrész reprezentál.
2. A SZERVVEL ÖSSZEFÜGGŐ PONTOK
A mérőpontot (MP) az EAV-ban a szervekkel összefüggő pontok alkotják, az általuk mért értéket reprezentálják a hozzájuk tartozó szervek funkcionális állapotát.
3. A SAVÓS HÁRTYA PONTOK
Azokon a meridiánokon, amelyek savós hártyával borított szerveket reprezentálnak, mint pl. a vastagbél, v
ékonybél, vese, stb., található egy savós hártya pont.
Ezeknek a pontoknak a "jelzőérték csökkenése" a savós hártyával borított szerv k
óros állapotát jelzi.
4. AUTONÓM INGERLÉSI PONTOK
Ezek a pontok azokon a meridiánokon vannak, melyek saját plexussal rendelkeznek.
Általában egy ilyen pont van ezeken a meridiánokon, de néhány meridiánon több ilyen pont is található.
5. NYIROKKERINGÉSI PONTOK
A nevük is mutatja, hogy ezek a pontok jelzik az egyes szervek nyirokkeringési rendszerének állapotát. Minden meridiánon egy ilyen pont van.
6. ÖSSZEGZŐ MÉRÉSI PONTOK (Summations mérőpontok)
Az összegző mérési pontok az artériás rendszer, illetve a vegetatív idegrendszer funkcionális állapotát jelzik. Funkciójukat tekintve tehát majdnem azonosak a kontroll mérő pontok funkciójával, a különbség az, hogy míg a kontroll mérő pontok a szervek funkcionális állapotát, addig az összegző mérőpontok főleg a szervek szöveti rendellenességét jelzik (kötőszövet szerepe).
Forrás: Bevezetés a Dr. Voll féle elektroakupunktúrába